Iranka – prvorangirana sportašica u Para Taekwondo-u u svijetu

37
0

Svjetska taekwondo federacija je proglasila Mahtab Nabavi iz Širaza, prvom u svijetu sportašicu u Para Taekwondo, navodi IRNA.

Parasportašica koja je tako brzo osvojila nekoliko medalja na međunarodnim takmičenjima kaže: “Ja sam prvorangirana u na Svjetskom online takmičenju u kategoriji Poomsae održanom u Belgiji.”

“Takmičenje je održano u dvije dobne skupine, a ja sam osvojila prvo mjesto u kategoriji iznad 18 godina”, dodala je.

Nabavi, koja trenutno studira na Univerzitetu u Širazu, dalje dodaje da je kontinuirano vježbala u svojoj kući, pod okolnostima koronavirusa.

Nabavi je rođena u Širazu 1998. godine, a trenira taekwondo od svoje 9. godine., a na takmičenju u Turskoj 2019. godine osvojila je zlatnu medalju u kategoriji za osobe ispod 58kg.

Također, odnijela je zlatnu i bronzanu medalju na Para-Azijskim igrama u gradu Ho Chi Minh u Vijetnamu.