Naslovnica sve Iranska ženska reprezentacija u obaranju ruke osvojila 4 medalje na Azijskom prvenstvu

24
0

Prvog dana Azijskog prvenstva u obaranju ruku, četiri Iranke su nosile nacionalne uniforme i osvojile šarene medalje.

Prema IRNA-i u petak iz Federacije za bodibilding, Prvenstvo Azije u obaranju ruku počelo je danas (petak) na kojem je učestvovalo 12 timova i više od 500 sportista u Almatiju u Kazahstanu, u situaciji koja je uslijedila prvog dana takmičenja u Master sekciji.

U ženskom dijelu Iran je danas imao četiri predstavnice, a Maryam Mehranfard u težini od 70 kg uspjela je osvojiti zlatnu medalju u desnoj i lijevoj ruci.

Mahrokh Sadat Ahmadpanah u težini od 80 kg uspjela je donijeti zlatnu medalju u desnoj i lijevoj ruci.

U težini od +80 kg i u desnoj ruci Sonie Amir Shaghaghi osvojio je srebrnu medalju, a Roya Mahboudi brončanu.

Roya Mahboudi također je osvojila srebrnu medalju u lijevoj ruci, a Sonia Amirshaghaghi bronzanu medalju.

U ovoj kategoriji sportista iz Kazahstana osvojio je zlatnu medalju u desnoj i lijevoj ruci.

Također, Parviz Zarei, jedini predstavnik Irana u muškoj master sekciji, sastat će se sa svojim rivalima za nekoliko minuta.

Iranska ženska reprezentacija u obaranju ruke prvi put je poslana na prvenstvo Azije.

Azijsko prvenstvo će se nastaviti do 3. septembra u Kazahstanu, a iranski predstavnici u mlađim i odraslim kategorijama sljedećih dana suočit će se sa svojim rivalima.